روستاي تركمان
همدان -ملایر - جوکار - روستای ترکمان 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

« بشیر بن خزیم اسدی» گفت: آن روز من حضرت زینب (س) دختر امیرمؤمنان علی (ع) را دیدم؛ به خدا سوگند، من زنی را دیدم که همه وجودش شرم و حیا بود و در عین حال به گونه ای سخنرانی می کرد که گویی خطاب را از پدر بزرگوارش امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (غ) یاد گرفته است.

او با دست مبارک خود به مردم اشاره ای نمود که یعنی سکوت کرده و خاموش شوید! با اشاره حضرت زینب (س) ، نفس ها در سینه حبس شد و حتی زنگ شتران نیز از حرکت باز ایستاد، سپس آن حضرت فرمود:

« حمد و سپاس مخصوص خداوند است، سلام و درود بر پدرم حضرت محمد (ص) و خاندان طیب و برگزیده او باد. اما بعد، ای اهل کوفه! ای گروه دغلباز و بی وفا! آیا برای مصیبتی که بر ما وارد شده است می گرئید،  چشمه اشکتان خشک نشود و ناله هایتان تمامی نپذیرد. مثل شما مثل آن زنی است که پس از تابیدن رشته های خود ، آنها را باز می کرد.

( ای کوفیان! شما ) جز سخن بیهوده و گزاف و ناپاک و سینه های آکنده از کینه و خشم، و ظاهری چون کنیزکان متملق و باطنی چونان دشمنان سخن چین، چه فضیلت دیگری را دارائید؟ شما همانند سبزه ای هستید که در میان زباله ها و منجلاب ها رشد کرده یا همانند نقره ای هستید که برای آستین قبور مردگان استفاده می شوند. بدانید و آگاه باشید که بد توشه ای را برای آخرت خویش از پیش فرستاده اید؛ زیرا که شما دچار خشم و غضب الهی شده و در عذاب او جاویدان خواهید ماند.

آیا گریه می کنید و شیون و زاری برپا کرده اید؟! آری! به خدا سوگند ، باید که بسیار گریه کنید و کمتر شاد شوید، زیرا دامن شما آلوده به ننگی شده که هرگز نمی توانید آن را بشوئید. چگونه می توانید خون پسر خاتم الانبیاء  و معدن رسالت را از دامان خود پاک کنید؟ خون سید و آقای جوانان اهل بهشت را؟ و پناهگاه نیکانتان را؟ و ملجأ حوادث ناگوارتان را؟ و مناره حجت تان را؟ و پیشوا و رهبر قوانین را؟ بدانید و آگاه باشید که بد جنایتی مرتکب شده اید، از رحمت الهی به دور باشید و بمیرید که تلاش ها را بیهوده ساختید و دستتان بریده باد، در معامله ای که کردید زیانکار شدید و به غضب الهی دچار شدید و ذلت و بیچارگی را برای خود رقم زدید.

وای بر شما ای کوفیان! آیا می دانید که جگر رسول خدا (ص) را پاره پاره کردید و پرده نشینان حرمش را آشکار نمودید؟ آیا می دانید که چه خونی از او ریختید و چه اندازه حرمت او را شکستید؟ هر آینه جنایتی که شما مرتکب شدید، بسیار بزرگ و سخت، کریه، ناروا، خشن و شرم آور است به لبریزی زمین و گنجایش آسمان. آیا متعجب شده اید که از آسمان باران خون بارید، (بدانید که) همانا عذاب آخرت ننگین تر است و در آن حال کسی به فریاد شما نمی رسد. از این فرصت و مهلتی که خداوند به شما داده استفاده نکنید؛ زیرا که سبقت گرفتن شما، خدا را در عذاب دادنتان به شتاب نمی اندازد و خداوند انتقام خود را خواهد گرفت و به درستی که پروردگارتان در کمین گاه است.

« لهوف سید بن طاووس»

 

[ ٢٥ دی ۱۳۸٦ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ ] [ ترکمان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

روستای ترکمان (منگاوی سابق ) از توابع دهستان ترک غربی جوکار شهرستان ملایر واقع در استان همدان می باشد این وبلاگ جهت معرفی روستا و آداب و رسوم آن در دهه فجر سال 1385 راه اندازی شده است .
صفحات اختصاصی
RSS Feed

FREE UPLOAD CENTER
FREE UPLOAD CENTER
FREE UPLOAD CENTER
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

☆TURK music☆

Habibiyan


FREE UPLOAD CENTER